Kaip greitai susitvarkyti: 5 paslaptys spindintiems namams

Kaip greitai susitvarkyti: 5 paslaptys spindintiems namams
2023-01-11

Dažnai sunku prisiversti kibti į namų tvarkymo darbus? Suprantame... tuomet kaip tyčia atsiranda nenumatytų darbų darbelių, kurie tampa tikraaai svarbesni už tvarkymąsi, valymą, plovimą. Skamba girdėtai?

Bet ar nebūna taip, kad, įveikus šį sunkų darbą, pajuntate ramybės, lengvumo ir harmonijos jausmą, kuris apima matant tvarkingus, švarius ir kvepiančius namus? Tikriausiai sunku nesutikti, tiesa? 

1 patarimas: namų ruošos darbai neturi būti tik nuobodus, erzinantis darbas. 

Namų valymas gali būti daug smagesnis, jei į šį procesą įtrauksite visą šeimą! Bendras tikslas sugrąžinti namų spindesį ne tik suartins šeimą, bet ir padės smagiai praleisti laiką (o ir susitvarkysite greičiau ;)). Na, o jei vis tik tvarkotės vieni, įsijunkite mėgstamos muzikos, klausykite audioknygų ir laikas kaipmat prabėgs. Pažadame!

2 patarimas: turėkite tvarkymosi planą.

Didžiausia klaida, lydinti visus, kurie dar neturi namų tvarkymo sistemos – chaosas. Nuvaliau vieną palangę, tada pasiurbiau po stalu, griebiausi šveisti orkaitę, grįžau prie dulkių ir taip pasaka be galo, kuri pradeda virsti košmaru... Jei nuosekliai vykdysite susidarytą planą, namų ruoša taps paprasta ir lengvai įvykdoma užduotimi. Na, o svarbiausia – ši buities dalis sukels mažiau streso.

3 patarimas: pašalinkite akivaizdžią netvarką.

Prieš pradėdami valyti namus, pereikite per kambarius ir surinkite ne savo vietoje esančius daiktus. Jei turite mažų vaikų, tikriausiai puikiai žinote, ką reiškia, kai nėra net kur kojos padėti. Visur besimėtantys žaislai, drabužiai, apkrauta virtuvė... Tvarkytis tokioje betvarkėje tikrai būtų iššūkis.

4 patarimas: dulkės – visada pradėkite nuo jų.

Dulkėms valyti naudokite minkštas mikropluošto šluostes. Dulkes pradėkite valyti nuo viršutinių paviršių, pvz., baldų viršaus, paveikslų rėmų, šviestuvų ar žaliuzių. Vėliau pereikite prie lentynų, veidrodžių, televizoriaus ekranų. Stiklus valyti reikės kiek kitaip. Pirma – su drėgnu skudurėliu, po to – su sausu. Taip rezultatas tikrai bus efektyvus. Be to, nepamirškite ir sunkiai pasiekiamų kampelių!

5 patarimas: nepamirškite reguliariai plauti valymo priemonių.

Dažniausiai net nepagalvojame, kad ne ką mažiau svarbi valymo dalis – valymo priemonių priežiūra. Naudojant dulkėtą šluostę ar pilną siurblį, kuris jau beveik sprogsta nuo rastų „gėrybių“ kiekio, tvarkymasis taps sunkesnis, ne toks greitas ir efektyvus, o valymo priemonės tarnaus trumpiau. Rūpinkitės šiais svarbiais pagalbininkais!

Kodėl švarūs namai yra taip svarbu?

Atmeskite pirmąsias mintis apie švarių namų svarbą ir pagalvokite apie SVEIKATĄ. Juk iš tikrųjų ji yra pagrindinė priežastis, kodėl taip svarbu išlaikyti švarius namus. Reguliariai valydami namus galite apsisaugoti nuo susirgimų, išvengti alergijų ar astmos priepuolių. O jei turite naminių gyvūnėlių – reguliarus valymas tiesiog gyvybiškai svarbus. Juk kad ir kaip mylite savo augintinius, nelabai viliojančiai skamba bakterijų ar nešvarumų dalijimasis. Taigi, namų ruošos darbai turėtų būti vienas svarbiausių prioritetų. Nepamirškime to!

Pasižvalgykite po mūsų turimas priemones namams ČIA.

Dalintis:

Komentuoti / palikti atsiliepimą: