Aromaterapija namams

Aromaterapija namams
2022-12-20

Ne veltui sakoma, kad visur gerai, bet namuose geriausia! O jei namai dar ir skaniai kvepia... tikras rojus!

Kas yra aromaterapija?

Aromaterapija – tai kvapų, ypač eterinių aliejų, naudojimas, siekiant pagerinti fizinę ir emocinę savijautą. Įdomu tai, kad aromaterapija ir eteriniai aliejai buvo naudojami tūkstančius metų – net pati Kleopatra buvo eterinių aliejų gerbėja, ar galite įsivaizduoti!?

Eteriniai aliejai gaminami iš gėlių, žolelių ir medžių dalių, pavyzdžiui, žievės, šaknų ir žiedlapių. Ląstelės, suteikiančios augalui kvapnų kvapą, yra jo „esmė“. Kai iš augalo išgaunama esencija, ji tampa eteriniu aliejumi.

Ar žinojote, kad ankstesniais laikais įvairūs aromatai buvo naudojami siekiant padėti ateiti į pasaulį kūdikiui (gvazdikai) palaikė kūno (citrina, pušis, kadagys) ir sielos (mira) sveikatą, saugojo grožį ir jaunystę (rožė, apelsinų žiedai)? Be aromatų nebuvo įmanomos religinės apeigos ir palydėjimas į paskutinę kelionę.

Skirtingi eteriniai aliejai turi skirtingą poveikį. Pavyzdžiui, levandų aliejus dažnai naudojamas siekiant sumažinti stresą ir nerimą bei pagerinti miegą. Pipirmėčių aliejus padeda sumažinti galvos skausmą, o peršalimo ligų sezonu rinkitės arbatmedžio ar eukalipto aliejus, kurie neleis susirgti.

Eterinių aliejų terapija – tai puikus būdas greitai pakelti nuotaiką. Kai įkvepiate, aliejaus aromatas suaktyvina nosies sritis, vadinamus kvapo receptoriais, kurie per nervų sistemą siunčia pranešimus į smegenis, sukeldamas emocinę reakciją.

Eterinių aliejų privalumai:

  • Mažina stresą, nerimą ir depresiją.
  • Padeda atsipalaiduoti.
  • Gerina miegą ir gyvenimo kokybę.
  • Kovoja su bakterijomis.

Eterinių aliejų naudojimas namuose

Sumaišykite eterinius aliejus ir vandenį difuzoriuje ir paskleiskite namuose magiją... Difuzorius – tai aparatas, kuris išsklaido mažas aliejaus daleles ir po kambarį paskirsto malonų eterinio aliejaus kvapą.

Arba susikurkite savo natūralų oro gaiviklį! Įlašinkite mėgiamo eterinio aliejaus į purškiamą butelį su distiliuotu vandeniu. Pavyzdžiui, gaiviklį su levandų eteriniu aliejumi galite purkšti ant patalynės. Jis suteiks malonaus ir gaivaus aromato.

Juk mylima erdvė, kurioje gyvename, yra esminė laimingo gyvenimo dalis!

Mūsų turimas priemones aromaterapijai rasite ČIA.

Dalintis:

Komentuoti / palikti atsiliepimą: