10 patarimų, kaip išlaikyti sveiką odos mikrobiomą

10 patarimų, kaip išlaikyti sveiką odos mikrobiomą
2022-12-08

Sveikas odos mikrobiomas yra susijęs ne tik su odos priežiūros produktų naudojimu. Kad oda atrodytų gyvybinga, pamaitinta ir sveika, atkreipkite dėmesį į šiuos aspektus:


1. „Švaru“ neturi tapti „sterilu“

Svarbu atsikratyti odos nešvarumų, tačiau nepašalinkite visko, kas yra gyva! Taigi venkite stiprių antibakterinių komponentų, tokių kaip alkoholis, triklozanas ar klasikiniai muilai.

2. Stebėkite savo pH

Odos rūgštingumas natūraliai yra apie 5 pH. Jei šis skaičius yra mažesnis – pH yra per rūgštus, o jei didesnis – per šarminis. Abiem atvejais tai pažeidžia odos barjerą ir mikrobiomą.

3. Neprauskite odos labai karštu vandeniu

Odos bakterijos paprastai džiaugiasi +25 laipsnių odos temperatūra. Jos nemėgsta atšiaurių sąlygų. Taigi venkite plauti odą karštu vandeniu.

4. Odos stipriai nešveiskite

Atrodo, kad tik gerai nušveitus odą, ji bus švari? Deja, klystate. Kad ir kaip patiktų stiprus šveitimas, bakterijos tikrai to nemėgsta, nes jos yra fiziškai pašalinamos. Gerosios bakterijos ilgainiui vėl atsiras, tačiau tuo metu oda bus jautresnė ir pažeidžiamesnė nei įprastai.

5. Maitinkite mikrobiomą iš vidaus

Jūsų žarnyno mikrobiomas gali turėti įtakos jūsų odos būklei, todėl bet koks vidinis organizmo uždegimas gali sukelti ir odos uždegimą.

O dabar apie priemonių sudedamąsias dalis!

6. Rinkitės priemones su minimalistinėmis sudėtimis

Mikrobiomas ir oda yra labai sudėtinga aplinka, ir viskas, ką mes ant jos tepame, gali ją sudirginti. Įsivaizduokite, kiek atskirų ingredientų kasdien tepate ant odos ir jie tikrai ne visi yra geri. Taigi pirkdami priemones peržvelkite INCI (sudėties) sąrašą ir rinkitės tą, kurio sudėtis yra trumpesnė.

7. Atkreipkite dėmesį į konservantų sąrašą

Konservantai atlieka vieną funkciją: naikina bakterijas. Deja, naikina tiek blogas, tiek geras. Problema: kaip sužinoti, ar produktas yra prikrautas konservantų? Keli galimi atsakymai: labai ilgas galiojimo laikas (produktai be galiojimo datos), produktai, į kuriuos tenka panardinti pirštus (stiklainiai indeliai).

8. Mažiau yra daugiau

Štai čia ir pasidaro įdomu: daug grožio produktuose naudojamų ingredientų gali turėti įtakos odos bakterijoms: kvapiosios medžiagos, aktyviosios paviršiaus medžiagos, saulės filtrai, alkoholis ir t.t. Tai nereiškia, kad turėtume visko vengti, bet mažiau yra daugiau.

9. Naudokite produktus su probiotikais, prebiotikais ir postbiotikais

Žinoma! Prebiotikai ypač naudingi, nes padeda stimuliuoti ir maitinti gerąsias odos bakterijas, o postbiotikai yra naudingas papildymas, nes sukuria tinkamą aplinką, leidžiančią daugintis probiotikams.

10. Mokslas apie mikrobiomą yra sudėtingas

Mokslas apie odos mikrobiomą tobulėja kiekvieną dieną, todėl šis sąrašas ateityje bus tobulinamas ir atnaujinamas!

Gallinee probiotinę kosmetiką, kuri rūpinasi mikrobiomu, atrasite ČIA.

Dalintis:

Komentuoti / palikti atsiliepimą: